خفن ترین ترفند ها و مقالات .... ویندوز ... یاهو ....ریجستر....
تنظیمات این قسمت مخصوص برنامه مرور گر ویندوز است . که عمده بازار مرورگر ها در اختیار دارد و معمولا بیشتر کاربران در ایران از این مرورگر استفاده می کنند و بر روی ویندوز قابل دستیابی است.برای اجرای تنظیمات عمومی در برنامه  Group Policy Editor چندین محل تعیین شده که ما در طول اسن آموزش این مکان ها را به شما آموزش می دهیم.

تغییر دادن تصویر قسمت نوار ابزار در Internet Explorer:

برای این کار ابتدا از مجموعه User Configuration زیر مجموعه Windows Settings را انتخاب کنید و سپس از آن وارد مجموعه Internet Explorer Maintenance شوید و وارد مجموعه Browser User Interface و سپس روی گزینه Browser Toolbar Customization دابل کلیک کنید و از قسمت Background  مشخصه Use Windows default toolbar background bitmap  را به حالت Customize toolbar background bitmap تغییر دهید و سپس روی گزینه Browse دابل کلیک کنید و یک تصویر را با فرمت BMP ( نقشه بیتی ) انتخاب کنید . و حالا روی Ok کلیک کنید.برای برگردان کردن مشحصه را دوباره به حالت Use Windows default toolbar background bitmap برگردانید.

قرار دادن دکمه دلخواه در نوار ابزار مرور گر وب:

شما می توانید با این کار کلیدی را در نوار ابزار طراحی نمایید که با کلیک بر روی آن برنامه ای اجرای شود و آیکون و عنوان مورد علاقه خود را برای آن قرار دهید.
برای این کار ابتدا از مجموعه User Configuration زیر مجموعه Windows Settings را انتخاب کنید و سپس از آن وارد مجموعه Internet Explorer Maintenance شوید و وارد مجموعه Browser User Interface و سپس روی گزینه Browser Toolbar Customization دابل کلیک کنید و از قسمت Buttons روی دکمه Add کلیک کنید.برای شما کادر محاوره ای باز می شود.در قسمت Toolbar Caption عنوان دکمه مورد نظر را تایپ کنید و در قسمت Toolbar Action با کلیک روی دکمه Browse برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.و در قسمت های Toolbar Color Icon و  Toolbar Grayscale Icon آیکون و شکل مورد نظر را برای دکمه انتخاب کنید و روی Ok کلیک کنید.برای از بردن دکمه دکمه را در قسمت Buttons انتخاب کنید و سپس روی گزینه Remove کلیک کنید و سپس روی Ok کلیک کنید.

قرار دادن عنوان دلخواه برای برای مرورگر وب:

شما با این کار روش می توانید یک متن دلخواه را برای عنوان مرورگر وب خود قرار دهید.برای این کار کافی است از مجموعه User Configuration زیر مجموعهInternet Explorer Maintenance شوید.سپس وارد مجموعه Browser User Interface شوید و روی گزینه Browser Title دابل کلیک کنید.چک باکس Customize Title Bars را علامت بزنید(فعال کنید).سپس در کادر Title Bar Text متن مورد نظر را تایپ کنید و روی دکمه Ok کلیک کنید.برای برگردان کردن چک باکس را غیر فعال کنید و روی Ok کلیک کنید.

غیر فعال کردن قسمت Home Page:

شما با استفاده از این قابلیت می توانید و یک صفحه وب را به عنوان پیش فرض قرار دهید و سپس امکان تغییر آن را برای تمامی کاربران غیر فعال کنید.برای این کار از قسمت User Configuration مجموعه Administrative Templates را انتخاب کنید و سپس وارد قسمت Windows Components شوید و سپس Internet Explorer را انتخاب کنید و سپس مشخصه  Disable Changing Home Page Settings دابل کلیک و مشخصه Not Configured   آنرا به Enabled تغییر دهید و روی Ok کلیک کنید برای برگردان کردن مشخصه را به حالت قبل برگردانید و روی Ok کلیک کنید.

بستن قسمت  General در قسمت تنظیمات:

برای این کار از قسمت User Configuration مجموعه Administrative Templates را انتخاب کنید و سپس وارد قسمت Windows Components شوید و سپس Internet Explorer را انتخاب کنید و سپس وارد قسمت  Internet Control Panel شوید و روی مشخصه Disable the General Page دابل کلیک نمایید و مشخصه Not Configured   آنرا به Enabled تغییر دهید و روی Ok کلیک کنید برای برگردان کردن مشخصه را به حالت قبل برگردانید و روی Ok کلیک کنید.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط آقا ابوالفضل  |